Gå til
Tilmeldinger vi ikke har registreret betaling fra
- Claus Iversen (Christiansfeld Cykelmotion) og Anders Christensen (Christiansfeld Cykelmotion), klasse C, tilmeldingsid 'CI101'
- Niels Olsen (Christiansfeld Cykelmotion) og Jes Lundby (Christiansfeld Cykelmotion), klasse F, tilmeldingsid 'NO99'
- Frank Hedegaard Hansen (Team Egtved) og Lars Egeberg Larsen (Nørre Aaby Cykelklub), klasse F, tilmeldingsid 'FH71'
- Niels Erik Buhl (Nørre Aaby Cykelklub) og Stefan Wosniak (Motionscykelklubben Baghjulet), klasse F, tilmeldingsid 'NE36'
- Flemming Breum (Børkop Motions Cyklister) og Claus Nielsen (Børkop Motions Cyklister), klasse F, tilmeldingsid 'FB47'
- Claus Rousing Frederiksen (Fredericia Cycle Club) og Tina Aabo Frederiksen (Fredericia Cycle Club), klasse K, tilmeldingsid 'CR23'
- Dorte Brock Johansen (Fredericia Triathlon Team) og Rikke Hauerslev (Fredericia Triathlon Team), klasse N, tilmeldingsid 'DB77'

Deltagere

KLASSE B/B Mænd 36-40 år
#35 Jesper Janken, Holsted Cykelmotion
Anders Janken, Holsted Cykelmotion /B
40
#98 Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Sören Kronborg Kruse, Nørre Aaby Cykelklub /B
37
#318 Martin Vad Nielsen, Holsted Cykelmotion
Casper Stenomgård Jensen, Holsted Cykelmotion /B
38
KLASSE C/C Mænd 41-45 år
#8 Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet /C
43
#118 Anders Holm, Fredericia Triathlon Team
Simon Ørum, Fredericia Cycle Club /C
45
KLASSE D/D Mænd 46-50 år
#100 Martin Hansen, Nørre Aaby Cykelklub
Ryan Kærgaard , Nørre Aaby Cykelklub /D
46
KLASSE E/E Mænd 51-55 år
#6 Brian Skinnerup, Bramming Motion
Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister /E
54
#14 Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Martin Bjeld, Fredericia Triathlon Team /E
55
#16 Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen, Nørre Aaby Cykelklub /E
52
#31 Finn Bay Christensen, Kolding Triathlon Klub
Leon Kildbane, Kolding Triathlon Klub /E
54
#90 Carsten Nommensen , Børkop Motions Cyklister
Torben Müller , Børkop Motions Cyklister /E
54
#101 Henrik Holst, Ribe Cycle Club
Kim Jul Lassen, Ribe Cycle Club /E
51
#199 Jens Peter Clausen, Fredericia Cycle Club
Claus Krum, Fredericia Cycle Club /E
55
#207 Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club
Tomas Valling , Svendborg Mountainbike Club /E
55
#300 Martin Sloth Møller , Børkop Motions Cyklister
Torben Marquardsen , Børkop Motions Cyklister /E
51
#302 Kim Holst, Kolding Bicycle Club
Lars Haldborg Thomsen, Kolding Bicycle Club /E
53
#306 Heine Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Steen Hansen, Cykel Motion Højfyn /E
53
#314 Kim Frost, Nørre Aaby Cykelklub
Kim Christiansen, Nørre Aaby Cykelklub /E
51
KLASSE F/F Mænd 56-60 år
#4 Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Cycle Club /F
57
#7 Jens Jensen, Ribe Cycle Club
Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club /F
58
#9 John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Rasmussen, Multi Motion Assens /F
60
#11 Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister /F
57
#55 Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion /F
56
#66 Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet
Jørgen Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub /F
58
#99 Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion /F
58
#110 Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion
Claus Witting, Holsted Cykelmotion /F
60
#122 Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet
Finn Roy, Motionscykelklubben Baghjulet /F
60
#304 Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team /F
57
KLASSE G/G Mænd 61-65 år
#3 Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense /G
65
#22 Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Balsgaard Nielsen, Billund Cykelmotion /G
64
#24 Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm, Motionscykelklubben Baghjulet /G
61
#25 Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister /G
61
#44 Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens /G
65
#58 Villads Kirkegaard-Jensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Berntsen, Børkop Motions Cyklister /G
62
#60 Jan Brink, Nørre Aaby Cykelklub
Karsten Nielsen, Nørre Aaby Cykelklub /G
63
#111 Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club /G
61
#114 Claus Nytofte, Multi Motion Assens
Finn Buch, Multi Motion Assens /G
61
#123 Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense /G
65
#203 Finn Gudmundsson, Fredericia Triathlon Team
Poul Bang, Fredericia Cycle Club /G
62
#315 Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion /G
63
#319 Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Dinnes Hugger, Cykel Motion Højfyn /G
64
KLASSE H/H Mænd 66 år og opefter
#2 Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion /H
71
#5 Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening /H
66
#17 Henning Anderson, Team Hovborg
Erik Therkelsen, Team Hovborg /H
69
#47 Erik Damgaard, Faaborg Ski- og Motionsklub
Ernst Pedersen, Faaborg Ski- og Motionsklub /H
76
#78 Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense /H
71
#105 Børge Iwersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kurt Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet /H
72
#117 Allan Henriksen, Nørre Aaby Cykelklub
Morten Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub /H
66
#121 Steen Vestergaard, Odense Orienteringsklub
Kim Kongstad, Odense Orienteringsklub /H
67
#145 Hans Jørgen Kjøgx, Esbjerg Cykle Motion
Jørgen Villemoes, Esbjerg Cykle Motion /H
74
#158 Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet /H
79
#170 Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion
Lars K. Jensen, Esbjerg Cykle Motion /H
70
#200 Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening /H
70
#311 Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
Hans Åge Hvalsøe Hansen, Fyns Politi Idrætsforening /H
74
#316 Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion /H
70
KLASSE I/I Mixpar til og med 40 år
#201 Anne-Marie Jacobsen, Multi Motion Assens
Rasmus Jacobsen, Multi Motion Assens /I
38
KLASSE J/J Mixpar 41-50 år
#212 Hanne Olesen, Multi Motion Assens
Johan Olesen, Multi Motion Assens /J
43
#303 Jacob Stejner Skovsgaard, Nyborg Cykle Klub
Trine Dongsgaard, Nyborg Cykle Klub /J
48
KLASSE K/K Mixpar 51-60 år
#69 Hugo Nielsen, Multi Motion Assens
Lis Jacobsen, Multi Motion Assens /K
57
#147 Marianne Eriksen, Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub /K
58
#250 Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister /K
53
KLASSE L/L Mixpar over 60 år
#13 Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn /L
66
#28 Knud Erik Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
Jette Vork, Motionscykelklubben Baghjulet /L
72
#34 Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion /L
63
#54 Lone Petersen, Multi Motion Assens
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens /L
69
#125 Jes Simonsen, Multi Motion Assens
Lone Jensen, Multi Motion Assens /L
62
#146 Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet /L
74
#307 Else Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Claus Grøngaard, Motionscykelklubben Baghjulet /L
66
#320 Anne Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
Klaus Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet /L
65
KLASSE M/M Kvinder til og med 45 år
#150 Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion /M
44
#210 Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Charlotte Honoré Ehmsen, Billund Cykelmotion /M
42
KLASSE N/N Kvinder 46 år og opefter
#19 Hanne Popp, Bredballe Idrætsforening
Rie Moos Villumsen , Bredballe Idrætsforening /N
56
#20 Bettina Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
Lone Thybo, Motionscykelklubben Baghjulet /N
51
#40 Charlotte Friis, Billund Cykelmotion
Gitte Rahbek, Billund Cykelmotion /N
60
#46 Lis Sølbeck Christensen, Kolding Triathlon Klub
Gitte Kildbane, Kolding Triathlon Klub /N
52
#133 Vivian Tangaa, Multi Motion Assens
Trine Tangaa, Multi Motion Assens /N
50
#181 Malene Bredahl, Odense Orienteringsklub
Tine Amstrup-Hansen, Odense Orienteringsklub /N
47
#301 Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN /N
56
#310 Rikke Brandt Jespersen, Odense Orienteringsklub
Lisbeth Skovbjerg, Odense Orienteringsklub /N
54
#312 Pernille Rise, Billund Cykelmotion
Vivi Tronborg, Billund Cykelmotion /N
53
#313 Jeanne Skøtte Kaltoft, Nørre Aaby Cykelklub
Kristina Heiberg, Nørre Aaby Cykelklub /N
49
#317 Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club /N
47
KLASSE O/O Elcykler
#18 Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet /O
77
#108 Kai Juul Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kenneth Dini, Motionscykelklubben Baghjulet /O
65
#208 Lars Strøm Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Holmgaard, Motionscykelklubben Baghjulet /O
43