Gå til
Tilmeldinger vi ikke har registreret betaling fra
- Sidsel Hald Rahlf (Odense Orienteringsklub) og Peter Bjødstrup Jensen (Odense Orienteringsklub), klasse J, tilmeldingsid 'SH168'
- Linda Antonsen (Nørre Aaby Cykelklub) og Jeanette Madsen (Nørre Aaby Cykelklub), klasse N, tilmeldingsid 'LA166'

Deltagere

KLASSE A/A Mænd til og med 35 år
#206 Søren Flø Larsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peter Moos Junker, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/A
#355 Lasse Kruse Sibbert, Bramming Motion
Claus Sibbert, Bramming Motion Klasse/A
KLASSE B/B Mænd 36-40 år
#35 Jesper Janken, Holsted Cykelmotion
Anders Janken, Holsted Cykelmotion Klasse/B
#300 Sören Kronborg Kruse, Nørre Aaby Cykelklub
Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/B
KLASSE C/C Mænd 41-45 år
#8 Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/C
#100 Ryan Kærgaard , Nørre Aaby Cykelklub
Martin Hansen , Nørre Aaby Cykelklub Klasse/C
#118 Anders Holm, Fredericia Triathlon Team
Simon Ørum, Fredericia Triathlon Team Klasse/C
#364 Jesper Ploug Petersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Lasse Bank Petersen, Vejle Cykel Motion Klasse/C
#368 Martin Høgsbjerg, Danfoss Cykel Klub
Allan Petersen Norn, Danfoss Cykel Klub Klasse/C
KLASSE D/D Mænd 46-50 år
#12 Jacob Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Kaltoft , Nørre Aaby Cykelklub Klasse/D
#64 Henrik Thrane Hansen, Vejle Cykel Motion
Kent Tranberg Pedersen, Vejle Cykel Motion Klasse/D
#80 Per-Ole Jensen, Cykelklubben KÆDEN
Martin Willert Johansen, Cykelklubben KÆDEN Klasse/D
#81 Martin Petersen, Cykelklubben KÆDEN
Klaus Ilsøe, Cykelklubben KÆDEN Klasse/D
#101 Henrik Holst, Ribe Cycle Club
Kim Jul Lassen, Ribe Cycle Club Klasse/D
#102 Thomas Sigurdsson, Fredericia Triathlon Team
Jannik Sørensen, Fredericia Triathlon Team Klasse/D
#112 Tommy Perez, Fredericia Cycle Club
Jan Stephansen, Fredericia Cycle Club Klasse/D
#216 Kenneth Nielsen, Cykel Motion Højfyn
Morten Skjold, Cykel Motion Højfyn Klasse/D
#350 John Drejer Rasmussen, Vejle Cykel Motion
Jan Mahler Hansen, Vejle Cykel Motion Klasse/D
#369 Frank Rugbjerg Hansen, Danfoss Cykel Klub
Claus Larsen, Danfoss Cykel Klub Klasse/D
KLASSE E/E Mænd 51-55 år
#6 Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister
Brian Skinnerup, Børkop Motions Cyklister Klasse/E
#16 Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen , Nørre Aaby Cykelklub Klasse/E
#30 Søren Lund, Motionscykelklubben Baghjulet
Henrik Salomon, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/E
#42 Flemming Breum, Børkop Motions Cyklister
Claus Nielsen, Børkop Motions Cyklister Klasse/E
#45 Henrik Norup, Vejle Cykel Motion
Jacob Jalving, Vejle Cykel Motion Klasse/E
#55 Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion Klasse/E
#67 Steen Brorsen, Holsted Cykelmotion
Henrik Ottosen, Holsted Cykelmotion Klasse/E
#88 Søren Vingum Andersen , Nørre Aaby Cykelklub
Michael Johansen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/E
#90 Carsten Nommensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Müller, Børkop Motions Cyklister Klasse/E
#178 Jakob Q Christensen, Odense Orienteringsklub
Allan Grundsøe, Odense Orienteringsklub Klasse/E
#199 Jens Peter Clausen, Fredericia Triathlon Team
Claus Krum, Fredericia Triathlon Team Klasse/E
#207 Tomas Valling, Svendborg Mountainbike Club
Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club Klasse/E
#302 Mads Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Milert, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/E
#305 Niels Erik Buhl, Nørre Aaby Cykelklub
Stefan Wosniak, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/E
#321 Jeppe Petersen, Christiansfeld Cykelmotion
René Høegh Pedersen, Christiansfeld Cykelmotion Klasse/E
#335 Heine Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Steen Hansen, Cykel Motion Højfyn Klasse/E
#346 Frank Hedegaard, Team Egtved
Lars Larsen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/E
#347 Kim Holst, Kolding Bicycle Club
Lars Haldborg Thomsen, Kolding Bicycle Club Klasse/E
#348 Thomas Bargum, Sydbyens Cykelklub Kolding
Martin Strand, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/E
#349 Peter Brøndsholm , Sydbyens Cykelklub Kolding
Niels-Erik Tækker Pedersen, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/E
#370 Jørgen Holm, Danfoss Cykel Klub
Michael Jensen, Danfoss Cykel Klub Klasse/E
KLASSE F/F Mænd 56-60 år
#4 Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Triathlon Team Klasse/F
#7 Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club
Jens Jensen, Ribe Cycle Club Klasse/F
#9 John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Rasmussen, Multi Motion Assens Klasse/F
#11 Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister Klasse/F
#14 Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Mogens Sten, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
#24 Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
#25 Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister Klasse/F
#27 Tommy Kryger, Sydbyens Cykelklub Kolding
Flemming Knutsson, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/F
#33 Jan Ager, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Bech-Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
#65 Jens Christian Tambjerg , Nørre Aaby Cykelklub
Mikael Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/F
#66 Jørgen Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
#99 Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion Klasse/F
#110 Claus Witting , Holsted Cykelmotion
Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion Klasse/F
#111 Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club Klasse/F
#114 Claus Nytofte, Multi Motion Assens
Finn Buch, Multi Motion Assens Klasse/F
#126 Niels Westergaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
René Jacobsen , Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/F
#222 Finn Roy, Fredericia Triathlon Team
Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
#314 Ole Knudsen, Cykel Motion Højfyn
Lars Ulrik Krarup, Cykel Motion Højfyn Klasse/F
#326 Kurt Sørensen, Fredericia Cycle Club
Lars Henrik Sørensen, Fredericia Cycle Club Klasse/F
#332 Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team Klasse/F
#342 Niels Olsen , Christiansfeld Cykelmotion
Jes Lundby , Christiansfeld Cykelmotion Klasse/F
#344 Thomas Meyer, Sydbyens Cykelklub Kolding
Stig Jørgensen, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/F
#345 Flemming Rasmussen, Børkop Motions Cyklister
Anders Bank Sørensen, Børkop Motions Cyklister Klasse/F
#358 Søren Lundby, Le Pedaleur De Charme
Kim Kallesøe, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/F
#366 Peter Jensen Petersen, Danfoss Cykel Klub
Allan Bo Nielsen, Danfoss Cykel Klub Klasse/F
KLASSE G/G Mænd 61-65 år
#3 Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense Klasse/G
#5 Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening Klasse/G
#22 Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Balsgaard Nielsen, Billund Cykelmotion Klasse/G
#44 Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens Klasse/G
#60 Jan Brink, Nørre Aaby Cykelklub
Karsten Nielsen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/G
#120 Ivan Strandberg, Motionscykelklubben Baghjulet
Lars Henriksen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/G
#123 Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense Klasse/G
#140 Jørgen Skov Petersen, Multi Motion Assens
Brian Heine Jensen, Multi Motion Assens Klasse/G
#203 Finn Gudmundsson, Fredericia Triathlon Team
Poul Bang, Fredericia Cycle Club Klasse/G
#327 Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Dinnes Hugger, Cykel Motion Højfyn Klasse/G
#328 Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion Klasse/G
#330 Jørn Lang, Haderslev-Starup Cykelklub
Lars Liebmann Mortensen, Haderslev-Starup Cykelklub Klasse/G
#333 Bjarne Ipsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Carsten Nørgaard, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/G
#353 Torben Berntsen, Børkop Motions Cyklister
Villads Kirkegaard-Jensen, Børkop Motions Cyklister Klasse/G
KLASSE H/H Mænd 66 år og opefter
#2 Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion Klasse/H
#17 Henning Anderson, Team Hovborg
Erik Therkelsen, Team Hovborg Klasse/H
#47 Erik Damgaard, Faaborg Ski-og Motionsklub
Ernst Petersen, Faaborg Ski-og Motionsklub Klasse/H
#105 Børge Iwersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kurt Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/H
#131 Svenne Thiim, Ribe Cycle Club
Peter Søndergaard, Ribe Cycle Club Klasse/H
#145 Jørgen Villemoes, Esbjerg Cykle Motion
Hans Jørgen Kjøgx, Esbjerg Cykle Motion Klasse/H
#200 Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening Klasse/H
#240 Steen Egedesø, Odense Orienteringsklub
Børge Pedersen, Odense Orienteringsklub Klasse/H
#303 Henning Halkier, Motionscykelklubben Baghjulet
Nils Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/H
#306 Lars K. Jensen, Esbjerg Cykle Motion
Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion Klasse/H
#307 Mogens L. Jessen, Esbjerg Cykle Motion
Jørgen Tobiasen, Esbjerg Cykle Motion Klasse/H
#311 Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion Klasse/H
#313 Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/H
#317 Knud Peder Andersen, Kerteminde Cykelklub
Anker U. Glerup, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
#318 Heine Rasmussen, Kerteminde Cykelklub
Hardy Mackenhauer, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
#319 Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense Klasse/H
#322 Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
Hans Åge Hvalsøe Hansen, Fyns Politi Idrætsforening Klasse/H
#324 Niels Erik Andersen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Wind, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
#325 Flemming Madsen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Sunke, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
#331 Mogens Hansen, Kerteminde Cykelklub
Klaus Wulff, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
#336 Finn Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/H
#356 Gerhard Jensen, Odense Orienteringsklub
Claes Ø. Larsen, Odense Orienteringsklub Klasse/H
#357 Daniel Laporte, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peer Christensen, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/H
#361 Steen Vestergård, Odense Orienteringsklub
Kim Kongstad, Odense Orienteringsklub Klasse/H
#367 Freddie Jørgensen, Danfoss Cykel Klub
Jürgen Adelhelm, Danfoss Cykel Klub Klasse/H
KLASSE I/I Mixpar til og med 40 år
#201 Anne-Marie Jacobsen, Multi Motion Assens
Rasmus Jacobsen, Multi Motion Assens Klasse/I
#309 Linda Frandsen, Cykelklubben KÆDEN
Kristian Bork, Cykelklubben KÆDEN Klasse/I
KLASSE J/J Mixpar 41-50 år
#21 Johan Olesen, Multi Motion Assens
Hanne Olesen, Multi Motion Assens Klasse/J
#312 Kristina Heiberg, Nørre Aaby Cykelklub
Kim Christiansen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/J
#338 Jacob Stejner Skovsgaard, Nyborg Cykle Klub
Trine Dongsgaard, Nyborg Cykle Klub Klasse/J
#365 Nina Jacobsen, Multi Motion Assens
Niels Jacobsen, Multi Motion Assens Klasse/J
#371 Ane Gasbjerg, Fredericia Cycle Club
Jens Kenneth Larsen, Fredericia Cycle Club Klasse/J
KLASSE K/K Mixpar 51-60 år
#15 Anya Bekker Thorkilsen, Kerteminde Cykelklub
Jimmy Mangelsen, Kerteminde Cykelklub Klasse/K
#69 Lis Jacobsen, Multi Motion Assens
Hugo Nielsen, Multi Motion Assens Klasse/K
#77 Alonso Conde, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Grethe Christensen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/K
#202 Inge Dall, Motionscykelklubben Baghjulet
Esben Madsen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/K
#250 Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister Klasse/K
#316 Marianne Eriksen , Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub Klasse/K
#340 Stine Bjerrum Møller, Fredericia Cycle Club
Karsten Schibsbye, Fredericia Cycle Club Klasse/K
#341 Irene Menzi, Multi Motion Assens
Karl Duus Nielsen, Multi Motion Assens Klasse/K
#354 Per Østerkjerhuus , Sydbyens Cykelklub Kolding
Mette Dam, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/K
#359 Gitte Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub
Bjørn Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub Klasse/K
#363 Kristin Helgeland, Motionscykelklubben Baghjulet
Olaf Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/K
KLASSE L/L Mixpar over 60 år
#13 Poul Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn Klasse/L
#28 Knud Erik Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
Jette Vork, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/L
#34 Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion Klasse/L
#54 Lone Petersen, Multi Motion Assens
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens Klasse/L
#70 Knud Brorsen, Holsted Cykelmotion
Bente Brorsen, Holsted Cykelmotion Klasse/L
#72 Lone Fyhn Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
Jørgen Olesen, Fyns Politi Idrætsforening Klasse/L
#125 Jes Simonsen, Multi Motion Assens
Lone Jensen, Multi Motion Assens Klasse/L
#160 Arne Larsen, Cykel Motion Højfyn
Susanne Larsen, Cykel Motion Højfyn Klasse/L
#320 Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet
Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/L
#334 Gitte Spangsberg, Odense Orienteringsklub
Sven Spangsberg, Odense Orienteringsklub Klasse/L
#343 Klaus Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/L
#351 Britta Jørgensen, Odense Orienteringsklub
Jens Dam, Odense Orienteringsklub Klasse/L
#360 Katalin Bolko Kongstad, Odense Orienteringsklub
Torben Rasmussen, Odense Orienteringsklub Klasse/L
KLASSE M/M Kvinder til og med 45 år
#150 Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion Klasse/M
#362 Hanne Norup, Vejle Cykel Motion
Mette Refslund, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/M
KLASSE N/N Kvinder 46 år og opefter
#19 Hanne Popp, Bredballe Idrætsforening
Rie Moos Villumsen, Bredballe Idrætsforening Klasse/N
#20 Bettina Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
Lone Thybo, Fredericia Triathlon Team Klasse/N
#40 Charlotte Friis, Billund Cykelmotion
Gitte Rahbek Sørensen, Billund Cykelmotion Klasse/N
#74 Charlotte Boye, Fredericia Triathlon Team
Louise Lyneborg, Fredericia Triathlon Team Klasse/N
#75 Ulla Schmidt , Holsted Cykelmotion
Lone Hagedorn Nielsen, Holsted Cykelmotion Klasse/N
#133 Trine Tangaa , Multi Motion Assens
Vivian Tangaa , Multi Motion Assens Klasse/N
#181 Malene Bredahl, Odense Orienteringsklub
Tine Amstrup-Hansen, Odense Orienteringsklub Klasse/N
#301 Jeanette Borch Lind, Billund Cykelmotion
Ulla Tronborg Nielsen, Billund Cykelmotion Klasse/N
#304 Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club Klasse/N
#308 Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN Klasse/N
#310 Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Anne Nissen, Billund Cykelmotion Klasse/N
#329 Tina Mechlenborg, Fredericia Triathlon Team
Mette Bjeld, Fredericia Triathlon Team Klasse/N
#337 Helle Stougård, Motionscykelklubben Baghjulet
Dorte Schmidt, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/N
KLASSE O/O Elcykler
#18 Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/O
#339 Kai Juul Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kenneth Dini, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/O
#352 Lars Strøm Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Holmgaard, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/O
KLASSE P/P Forælder og barn
#10 Bent K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Thomas K. Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/P
#50 Poul Eskelund , Ribe Cycle Club
Mads Eskelund , Ribe Cycle Club Klasse/P
#315 Jens Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
Christian Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/P
#323 Jannie Søgaard, Billund Cykelmotion
Mille Søgaard, Billund Cykelmotion Klasse/P